"Matbuot tarqatuvchi" aksiyadorlik kompaniyasi viloyat ShK va MChJ lar tashkiliy tuzilmasi

     Shu’ba korxona va mas’uliyati cheklangan jamiyatlar direktorlarining vazifalari quyidagilardan iborat:
-    korxona va jamiyatlarning samarali va barqaror ishlashini ta’minlagan holda uning kundalik holatiga rahbarlik qiladi;
-    korxona va jamiyatga tegishli buyruqlari,farmoyishlari,qarorlari bajarilishini tashkil etadi;
-    SHK va MCHJ bo’linmalarining samarali faoliyat ko’rsatishini ta’minlaydi;
-    ishlab chiqarish va ijtimoiy sohani rivojlantirish uchun zarur bo’lgan miqdorda foyda olinishini ta’minlaydi;
-    kompaniya va SHK, MCHJ tomonidan ishlab chiqilgan rivojlantirish dasturlari va biznes rejalari bajarilishini tashkil etadi va nazorat qiladi;
-    SHK va MCHJ faoliyatida qonuniylikni ta’minlaydi;
-    SHK va MCHJda buxgalteriya hisobi va hisoboti tashkil etilishini, uning ishonchliligini ta’minlaydi, yillik hisobot va boshqa moliyaviy hisobotlarning tegishli organlarga, shuningdek kompaniyaga o’z vaqtida taqdim etilishini ta’minlaydi.
-    davlat statistika hisobotlari to’liqligi va ularning tegishli organlarga o’z vaqtida taqdim etilishini, barcha hujjatlarning saqlanishini hamda o’rnatilgan tartibda arxivga topshirilishini ta’minlaydi.
-    SHK va MCHJ xodimlarining mehnati muhofaza qilinishini ta’minlaydi.

Qoraqalpog'iston Respublikasi

Qoraqalpog'iston Respublikasi "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori

Salimova Baxtjon Berdibayevna
Manzil: 230100, Qoraqalpog'iston Respublikasi, Nukus shahri, O'zbekiston ko'chasi, 71/10-uy
Tel.: (0-361) 222-88-63
e-mail: nukus@akmt.uz

Andijon viloyati

Andijon viloyati "Matbuot tarqaruvchi" MCHJ direktori

Rahimov Muqimjon Karimovich
Manzil: 170127, Andijon shahri, Bobur shoh ko'chasi, 108-uy
Tel.: (0-374) 223-82-13
e-mail: andijon@akmt.uz 

Buxoro viloyati

 Buxoro viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori

Rajabov Choriqul Jo'raqulovich
Manzil: 200104, Buxoro viloyati, Buxoro shahri, Mustaqillik ko'chasi, "Ucell" bosh ofisi yonida
Tel.: (0-365) 221-56-90
e-mail: buxoro@akmt.uz

Farg'ona viloyati

Farg'ona viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori

G'ofurova Xatimaxon Turgenbayevna
Manzil: 150100, Farg'ona viloyati, Farg'ona shahri, Kashtanzor ko'chasi, 35-uy
Tel.: (0-373) 244-50-77
e-mail: fergana@akmt.uz

Jizzax viloyati

Jizzax viloyati "Matbuot tarqaruvchi" MCHJ direktori

Urdusheva Ma'mura Azimovna
Manzil: 130117, Jizzax viloyati, Jizzax shahri, Paxtakor ko'chasi, 9a-uy
Tel.: (0-372) 222-40-01
e-mail: jizzax@akmt.uz

Namangan viloyati

Namangan viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori

Mamadaliyeva Xolisxon Akramovna
Manzil: 160107, Namangan viloyati, Namangan shahri, Bobur shox ko'chasi, 101-uy
Tel.: (0-369) 239-10-88
e-mail: namangan@akmt.uz

Navoiy viloyati

Navoiy viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori

Rustamov Shaxriyor Baxtiyorovich
Manzil: 210100, Navoiy viloyati, Navoiy shahri, Nurafshon ko'chasi, 8/17-uy
Tel.: (0-436) 223-26-86
e-mail: navoiy@akmt.uz

Qashqadaryo viloyati

Qashqadaryo viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktor

Qosimov Omonjon Hakimovich
Manzil:
180117, Qashqadaryo viloyati, Qarshi shahri, I.Karimov ko'chasi, 430-uy
Tel.: (0-375) 225-40-27
e-mail: qarshi@akmt.uz

Samarqand viloyati

Samarqand viloyati "Matbuot uyushmasi" MCHJ direktori

Cimerman Zarema Kibarovna
Manzil: 140000, Samarqand viloyati, Samarqand shahri, Gagarin ko'chasi, 84-uy
Tel.: (0-366) 234-22-53
e-mail: samarqand@akmt.uz

Sirdaryo viloyati

Sirdaryo viloyati "Matbuot uyushmasi" MCHJ direktor

Dadabayeva Rashida Raufovna
Manzil: 120100, Sirdaryo viloyati, Guliston shahri, O'zbekiston ko'chasi, 35-uy
Tel.: (0-367) 225-47-70
e-mail: guliston@akmt.uz

Sirdaryo viloyati SHK

Sirdaryo viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori

Anarboyev Yuldash Samandarovich
Manzil: 120100, Sirdaryo viloyati, Guliston shahri, Faxriylar xiyoboni, 1
Tel.: (0-367) 225-11-22
                    225-11-44
e-mail: sirdaryo@akmt.uz

Surxondaryo viloyati

Surxondaryo viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori

Jurayev Toyir Boboxonovich
Manzil: 190106, Surxondaryo viloyati, Termez shahri, Istiqlol ko'chasi, 33-uy
Tel.: (0-376) 221-91-18
e-mail: termez@akmt.uz

Toshkent viloyati

Toshkent viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori v.v.b.

Qo'shshayev Komiljon Qoyirovich
Manzil: 100000, Toshkent shahri, Amir Temur 1-tor ko'chasi, 2-uy
Tel.: (0-371) 199-76-66
e-mail: toshkent@akmt.uz

Xorazm viloyati

Xorazm viloyati "Matbuot tarqaruvchi" SHK direktori


Manzil: 220100, Xorazm viloyati, Urganch shahri, Xonka ko'chasi, 18-A-uy
Tel.: (0-362) 227-48-55
e-mail: xorazm@akmt.uz